Garderoba drzwi

Nadchodzi wyczekiwana od tradycyjna wiosna. Zatem nie tylko okazja na zdjęcie paru zbędnych kilogramów, lecz dodatkowo na wymianę naszych nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale i skorzystania ze zdrowia, jakie przekazują nam sałatki.

Testolan

Witaminy Sałatki są dużą bombę witaminową. Dają nam one całych elementów koniecznych do dobrego funkcjonowania układu. Polacy wciąż zawsze są zdolność do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Więc tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie są wciąż samą z pierwszych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o wiele bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w organizmie pokarmowym, dzięki czemu po ich użytkowaniu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki owemu nie dodają one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest dlatego mocniejsza i estetyczniejsza dla polskiego organizmu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek nic nie jest skomplikowane, szczególnie, jeżeli posiadamy wystarczającym sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że dokonamy je wyjątkowo szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których zależymy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić wyciągiem z cytryny. W przeciągu paru sekund mamy młody i kaloryczny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą ciepłe i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najlepszym sposobem, by uzyskać upragnioną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że może stanowić ona o wiele lepsza z starych polskich bigosów i schabowych. Co dobrze, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy energia i myśl. To zaledwie z nas chce, z jakich składników stworzymy naszą piękną i mocną sałatkę.